17 Ocak 2015 Cumartesi

O havayı yakalatan bir film!

Geçenlerde yine yeni film haberlerine bakarken aklıma geldi ve izledim mükemmeldi. İnterstellar'ı her izlediğimde film beni resmen bilimin tutsağı haline getiriyor. Olay kurgusu o kadar iyi ki o kadar bilimsel bir şeyi gerçekten çok iyi anlatabilmişler. Tabi bunu yapmalarında oyuncuların çok büyük payı var. E nede olsa oyuncu kadroları gerçekten muhteşemdi. Filmin konusu da şöyle:

Teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinmektedir; amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya sahiptir. Geçmişte bıraktığı biliminsanı kariyerini özleyen Cooper'un karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekir...
Christopher Nolan'ın, Jonathan Nolan ile kaleme aldığı ve yönetmenliğini sırtladığı filmin yıldız oyunculardan oluşan oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, Bill Irwin, John Lithgow ve Michael Caine gibi isimler yer alıyor. Bilimkurgunun yanı sıra dramatik öğeler de içeren filmin senaryosu Fizikçi Kip S. Thorne'nun evrendeki 'Solucan Delikleri' teorisinden ilham alıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder